Ar-Ge'ye Dayanan Yüksek Nitelikli Bilgi Temelli Hizmetler
+90 312 442 89 39

Projeler

Portakal Teknoloji’nin üstlendiği işlerin önemli bir bölümü proje olarak gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle proje-güdümlü bir organizasyon olduğumuzu ifade etmekten çekinmiyoruz.

Portakal Teknoloji için her bir proje kendi özgün ve benzersiz yapısı içinde analiz edilir ve o projeye uygun bir proje yürütme yapısı tercihi yapılır. Bu nedenle bir çok proje yürütme yaklaşımı üzerinde deneyim sahibiyiz. Yazılım projelerinde Rational Unified Process (RUP) gibi detaylı ve ağır proje yönetim süreçlerinden başlayarak XP, Crystal, Scrum gibi çevik yaklaşımlara kadar bir çok süreçte deneyimliyiz.

Yazılım geliştirme yaklaşımımızı IEEE standartlarının rehberliğinde sürdürmekteyiz. IEEE 12207 şemsiye standardı ve aynı kapsamda ele alınması gereken proje yönetim, kalite yönetim, gereksinim belirleme, tasarım, test, belgeleme, kabul, yaygınlaştırma süreçlerini de kendilerine özgü IEEE standartlarına uygun biçimde yürütebiliyoruz. Nitekim bu konularda sık sık danışmanlık hizmetleri de sunmaktayız.

Yazılım dışı konularda da işin ölçeğine bağlı olarak proje yönetim yaklaşımları sergilemekteyiz. Özellikle büyük ölçekli danışmanlık projelerinin yönetim yapılarının oluşturulması ve projelerin yürütülmesinde belirli bir deneyim sahibiyiz.

Diğer diller / Also in: İngilizce